За останні декілька років Україна пережила великі події, які повинні були покращити соціально-економічні умови наших громадян. Однак очікування українців так і залишилися мріями. Після неоціненних людських жертв та значних економічних втрат ми так і не добилися європейського життя. Та і в ближчому майбутньому на суттєві зміни розраховувати не слід. Навіть за кордоном наші заробітчани працюють за нижчу винагороду, ніж громадяни інших країн.
Протягом останніх двадцять років величезна кількість українців переїхала на постійне проживання у інші країни. Важко знайти державу, в якій би не було наших громадян. Через це в більшості країнах встановлені візові бар’єри для українців. Єдина категорія людей, які можуть легко переїхати жити та працювати за кордоном, – заможні громадяни. Сюди належать успішні бізнесмени та власники великого майна.
Така диференціація мігрантів пояснюється економічною вигодою для країни, яка їх приймає. Так, наділивши таких людей правом жити і працювати, держава отримує приток інвестицій. Адже такий мігрант може відкрити власний бізнес чи пустити гроші в іншу справу, що вигідно для країни в будь-якому випадку.
Розмір інвестицій у кожній країні відрізняється і залежить від економічних умов. Наприклад, щоб відкрити кафе в Польщі, іноземцю потрібно вкласти не менше 20 тис. євро. А бажаючим займатися готельним бізнесом в таких туристичних країнах, як Італія або Франція необхідно мати біля 200 тис. євро.
Ті, хто хоче продовжувати свою трудову діяльність за кордоном, але не мають фінансових коштів для організації своєї справи, вимушені шукати інші способи заробітку. Серед українців доволі популярною є робота в Ізраїлі, Польщі, Чехії, Італії, Португалії. В основному наші громадяни працюють в цих країнах на сезонних вакансіях, здійснюючи низько кваліфіковану працю.
Більш вибагливі заробітчани, які хочуть отримувати високу зарплату, намагаються працевлаштуватися в Фінляндії, Англії, Бельгії, Швеції. В цих країнах є можливість заробляти більше грошей, однак шанси працевлаштуватися навіть чорноробочими для українців низькі. Фахівці з кадрових агентств пояснюють це наявністю безробіття всередині кожної країни та професійними змінами та світовому ринку праці.
За даними фірм, що займаються підбором вакансій за кордоном, в більшості країнах потрібні висококласні професіонали або представники робочих професій. Найлегше українцям працевлаштуватися на низько кваліфіковані робочі місця. Найпопулярнішими вакансіями серед наших мігрантів є різноробочі на фабриках і заводах, будівельники, сільськогосподарські працівники. Так, для чоловіків, які вміють якісно шпаклювати, мурувати, ставити плитку є робота в Бельгії, Німеччині, Польщі.
Висококласні інженери та програмісти можуть без проблем працевлаштуватися у будь-якій країні Європи. Найвигіднішою для таких спеціалістів являється робота в Швеції і Бельгії.
Все фотографии по теме: Життя та праця за кордоном: реалії сьогодення